Colaborator cu verdict de necolaborare.
Observaţii
În 2009, senatorul Ioan Ghişe a avut, alături de PRM- istul Gheorghe Funar, năstruşnica iniţiativă legislativă a introducerii obligativităţii ca televiziunile să transmită, în pondere egală, ştiri “negative” şi “pozitive”.
E traseist, a trecut prin PNL, ALDE, PPU, iarăși ALDE.
http://www.mediafax.ro/politic/ioan-ghise-s-a-inscris-in-partidul-condus-de-maria-grapini-14891488












