Victoria verii la Cluj: copacii de pe Universității rămân la locul lor! Emil Boc a cedat în fața presiunii civice. Felicitări, tuturor celor implicați!

Vestea asta face vara un pic, un pic, un pic mai răcoroasă și mai respirabilă. Primarul municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc, a anunțat, astăzi, oficial, că arborii de pe strada Universității, din centrul orașului, amenințați cu relocarea în timpul lucrărilor de modernizare, vor rămâne la locul lor (nota bene, a se citi: cu distrugerea, că poveștile … Continuă lectura Victoria verii la Cluj: copacii de pe Universității rămân la locul lor! Emil Boc a cedat în fața presiunii civice. Felicitări, tuturor celor implicați!